Czy wyleczenie białaczki jest możliwe?

Medycyna konwencjonalna pomaga wyleczyć niejedną chorobę. Są przypadki, gdy tylko takie metody mogą pomóc powrócić pacjentowi do pełni zdrowia. Leczenie przeprowadza się jednak nie tylko w szpitalu, ale także w różnych placówka medycznych. Jak zatem przebiega leczenie białaczki?

Leczenie białaczki – skuteczne metody

W przypadku ostrej białaczki konieczne jest przeprowadzenie chemioterapii lub przeszczepienie szpiku kostnego. Prostsze jest jej zdiagnozowanie niż w przypadku białaczki przewlekłej. Białaczka szpikowa dotyka wiele osób niezależnie od płci, wieku czy stanu zdrowia. Cała choroba ma swój początek w szpiku kostnym. Powstają tak szkodliwe krwinki nowotworowe, które sie mnożą i prowadzą do rozwoju choroby.

Objawy choroby można zauważyć dosyć szybko. Zalicza się do nich: zawroty głowy, zmęczenie, a nawet krwawienie nosa. Gdy pojawia się białaczka przewlekła, zauważenie objawów jest o wiele trudniejsze. Często zdarza się, że dopiero w fazie ostrej pacjent trafia do szpitala na leczenie. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań krwi. Pozwoli to wcześniej wykryć chorobę i rozpocząć leczenie w chwili, gdy jest ono jeszcze możliwe.

Jak wygląda chemioterapia?

Chemioterapia polega przede wszystkim na zmniejszeniu ilości komórek nowotworowych w szpiku kostnym.Potem konieczne jest zastosowanie odpowiedniej kuracji, która pomoże zachować dobry stan krwi. Niestety takie leczenie nie pozostaje bez śladu. Pacjent przeważnie traci włosy, ma zaburzoną prace płuc i nerek.

Inną, alternatywną wersją leczenia jest przeszczep szpiku od dawny lub swojego własnego. Warto zatem samemu zawczasu stawać się dawką dla innych.